Onur Kalafat
blog-post-1

Kodlama Yap ! Ama Nasıl? İşte Bu Yazımızda Cevabı

Mark Zuckerberg ilk Kodlama Yap ma eylemini henüz 11 yaşında iken babasının yanında öğrenmiş. Yenilik ve teknolojiler o kadar hızlı bir ilerleme kaydediyor ki artık çocuklarımızı Kodlama Yap ma alanında çok iyi eğitmemiz lazım. Artık tarım dahil herşey dijital araçlar ile yapılmaktadır. Dijital tarım ne dir (bu arada) araştırmanızı öneririm. .

Atatürk'ün yüce Türk milletine ulaşmasını (bence) emrettiği müreffeh uluslar arasında ki yeri kodlama etkinliklerine çok bağımlı. Önümüzde ki 5 yıl içerisinde bilgisayar bilimine aşina olan kuşakların bir iş bulmaları inanılmz derecede kolaylaşacak. Bu özellikle Avrupa ve Avrasya ülkeleri için çok geçerli. Bu arada bazı gerilikler yaşayan Afrika ve zor durumda olan insanlara dijital bilim imkanını sunmalıyız.

Kodlama Yap mak Zormu Peki?

Eğer bir uğraşınızda zorluk çekiyorsanız, bu sizi mutlaka daha iyi bir noktaya taşıyordur.

Konfüçyus

Çok fazla sıkılmamanız adına hemen çocuklarınızı nasıl kodlama çalışabileceğinizi anlatmaya başlıyorum.

  • Bilgisayar olmadan
  • Bilgisayar ile
  • Bilgisayar ve internet ile

çocukların bilgisayar olmadan algoritma çalışmaları mümkündür. İlgili kaynakları www.code.org adresinden temin edebilirsiniz. Sitenin en altına gelirseniz Türkçe arayüz seçeneğini göreceksiniz.

Bilgisayar ile internet bağlantısı olmadan, çocuklarınıza "scratch" programını indirdikten sonra internetsiz olarak çalıştırabilirsiniz.

Ek olarak www.code.org üzerinde internet ve bilgisayar ilede çocuklarınıza kodlama becerisi temelleri öğretebilirsiniz.

Kodlama Yap mak artık ofis programları bilmekten çok daha önemli, size benden bir tavsiye çocuklarınıza asla bilgisayar oyunu oynamamasını tavsiye etmeyin. Eğer biraz fazla oynuyorsa dahada oyna deyin. Göreceksiniz çok fazla oynadığının farkına varıp oynamısını önce normal düzeye çekip, sonra ise faydalı etkinliklerde vakit harcamaya yönelecektir.

Yorumlar

John Doe | 1 hour ago

Nam pellentesque laoreet augue sed facilisis. Suspendisse nec sollicitudin mauris. Integer fringilla a odio sit amet fermentum. Nunc nibh mauris, pretium eu risus et, finibus facilisis lorem.

Bryan Morris | 5 hours ago

Donec fermentum elementum massa nec imperdiet. Quisque iaculis accumsan elit eget porttitor.

John Doe | 12 hours ago

Nulla tincidunt augue lacinia purus scelerisque fringilla. Donec venenatis volutpat lacus, ac efficitur ligula imperdiet id. Nunc gravida ullamcorper metus, ut gravida velit condimentum vel.

Leave a Comment